Salesforce
flow-image

Eetiline tehisintellekt: kiirjuhend juhtidele

Selle materjali avaldajaks on Salesforce

Kui tehisintellekti – teatud liiki inimvõimeid matkida suutva masina – idee on eksisteerinud juba aastasadu, on alles viimaste aastakümnete jooksul see arenenud ulmemaailmast ärireaalsusse.

Kuid mida tähendab see kõik ärijuhtidele? Lihtsalt seda, et kui me kavatseme rakendada intellektitehnika potentsiaali organisatsioonide optimeerimiseks või isegi ümberkujundamiseks, peame olema teadlikud probleemidest, millega tuleb tegeleda, riskidest, millega seisame tõenäoliselt silmitsi, ning võimalustest, mis ootavad teisel pool.

Laadi kohe alla

box-icon-download

* kohustuslikud väljad

Palun nõustuge tingimustega

Selle materjali allalaadimise taotlemisel nõustute meie kasutustingimustega. Kõiki andmeid kaitstakse kooskõlas meie privaatsusreeglitega. Kui teil on rohkem küsimusi, kirjutage aadressil dataprotection@headleymedia.com.

Seotud kategooriad IT haldus, Suurandmed, Otsuseinformaatika (BI), Andmelaondus, BYOD, IT tarbijastumine, Pilvandmetöötlus, Vastavus, Sisuhalduse süsteem (CMS), Andmehaldus, Ettevõtte ressursside plaanimine (ERP), Finantsid ja finantshaldus, Taristuhaldus, Andmekeskused, Teenusetasemehaldus, Äriprotsessihaldus, Virtualiseerimine, Teenusehaldus, Projektijuhtimine, Koostöö